جای زخم
ترک های پوستی
نا هماهنگی های پوست
بایو-اُیل ® رتبه اول جهانی در بهبود و ترمیم اسکار و ترک های پوستی.
Bio-Oil home Bio-Oil home


قابل استفاده
جای زخم
جای زخم
ایجاد اسکار قسمت اجتناب ناپذیری از روند ترمیم است و نتیجه تولید بیش از حد کلاژن در محل زخم می‌باشد. اسکارها به مرور زمان دچار تغییرات متعددی می شوند، اما ذاتاً ماندگار هستند. بایو - اُیل برای کمک به بهبود شکل ظاهری اسکار (جای زخم ) فرموله شده است، اما هرگز قادر به رفع کامل آنها نیست.
به مدت حداقل 3 ماه، بایو - اُیل باید روزانه دو بار به صورت دورانی روی اسکار ماساژ داده شود. در اسکارهای جدید، بایو - اُیل باید زمانی که زخم بسته شده است استفاده شود، و نباید روی زخم باز مصرف گردد. نتایج در هر فرد متفاوت است.
ترک های پوستی
ترک های پوستی
هنگامی که بدن رشد سریعتری نسبت به پوست دارد، در پوست ترک ایجاد می‌شود و اسکار در حین ترمیم تشکیل می‌گردد. این اسکارها در سطح پوست به شکل استرچ مارک دیده می‌شوند.
احتمال ایجاد استرچ مارک (ترک‌های ناشی از کشیدگی پوست) بسته به نوع پوست، نژاد، سن، رژیم غذایی و رطوبت پوست متفاوت است. زنان باردار، ورزشکاران بدنسازی، نوجوانان در هنگام بلوغ و کسانی که افزایش وزن سریع داشته‌اند بیشترین افراد مستعد به استرچ مارک هستند.
استرچ مارک (ترک‌های ناشی از کشیدگی پوست) ذاتاً ماندگار هستند ، گرچه بایو - اُیل برای بهبود آنها فرموله شده است، اما هرگز قادر به رفع کامل آنها نیست.
حداقل به مدت 3 ماه، بایو - اُیل باید روزانه دو بار روی استرچ مارک (ترک‌های ناشی از کشیدگی پوست) به صورت دورانی ماساژ داده شود. هنگام بارداری، باید از ابتدای سه ماهه دوم روی نواحی مستعد ترک نظیر شکم، سینه ها، کمر، لگن، باسن و ران استفاده شود. نتایج در هر فرد متفاوت است. نتایج در هر فرد متفاوت است.
نا هماهنگی های پوست
نا هماهنگی های پوست
ناهماهنگی رنگ پوست هنگامی بروز می‌کند که در تولید ملانین توسط بدن اختلال ایجاد شود. این اتفاق می‌تواند توسط عوامل خارجی نظیر مواجهه بیش از حد با آفتاب یا استفاده از محصولات روشن کننده با کیفیت پایین، یا در اثر عوامل داخلی نظیر تغییرات هورمونی در دوران بارداری، یائسگی یا مصرف قرص های ضدبارداری رخ دهد. بایو-اُیل به بهبود اختلالات رنگ پوست کمک می کند.
بایو - اُیل باید روزی دو بار و به مدت حداقل 3 ماه روی موضع استفاده شود. بایو - اُیل فاقد عامل محافظتی در برابر آفتاب است. پس از جذب کامل بایو - اُیل می‌توانید از ضدآفتاب استفاده کنید. نتایج در هر فرد متفاوت است.
پیری پوست
پیری پوست
چروک که به طور معمول با پیری پوست همراه می‌شود عمدتاً در اثر ضعیف شدن رشته‌های کلاژن و الاستین پوست به وجود می‌آید. بایو - اُیل حاوی ترکیبات متعددی است که به قابلیت ارتجاعی پوست کمک می‌کند، آن را نرم، لطیف و انعطاف‌پذیرتر می‌سازد. در نتیجه روند پیری پوست را کند می کند . بایو - اُیل همچنین با آبرسانی سبب بهبود ساختار، رنگ، چروک و خطوط ریز می‌گردد.
بایو - اُیل باید روزانه دو بار روی موضع استفاده شود. نتایج در هر فرد متفاوت است.
پوست کم آب
پوست کم آب
سطح پوست دارای یک لایه چربی نامرئی است که مانند یک عامل محافظ مانع از خروج آب می‌شود. در هوای خیلی خشک این لایه چربی نمی‌تواند کار خود را انجام دهد و رطوبت زیادی از پوست خارج می‌شود. حمام یا دوش روزانه به دلیل اثرات آسیب‌رسان آب و صابون ، با از بین بردن لایه چربی سبب تشدید این مشکل می‌شوند. بایو - اُیل با جبران کمبود لایه چربی طبیعی پوست به بازگرداندن عملکرد محافظتی آن جهت حفظ رطوبت کمک می‌نماید.
بایو - اُیل باید روزانه دو بار استفاده شود. نتایج در هر فرد متفاوت است.

فرمولاسیون
فرمولاسیون
فرمولاسیون
فرمولاسیون بایو- اُیل ترکیبی از عصاره‌های گیاهی و ویتامین‌های معلق در پایه‌ی روغنی است. این روغن حاوی ترکیب نوآورانه ™PurCellin Oil می‌باشد که غلظت کلی فرمولاسیون را تغییر می‌دهد، آن را سبک و غیرچرب می‌سازد و جذب آسان فواید ویتامین ها و عصاره‌های گیاهی موجود در آن را تضمین می‌کند.
بایو – اُیل از نظر ایمنی تحت نظارت و ارزیابی اتحادیه اروپا و انجمن محصولات زیبایی قرار گرفته است. این محصول از نظر سم‌شناسی، ساختار شیمیایی، سطح نفوذ و میزان تماس روزانه ترکیبات مؤثره آن مورد ارزیابی قرار گرفته است و بی‌خطر بودن آن برای استفاده (حتی در خانم‌های باردار) تأیید شده است.
ترکیبات
ترکیبات
عوامل گیاهی
Calendula Officinalis Flower Extract (روغن همیشه بهار)
Lavandula Angustifolia Oil (روغن اسطوقدوس)
Rosmarinus Officinalis Leaf Oil (روغن رزماری)
Anthemis Nobilis Flower Oil (روغن بابونه)
ویتامین ها
Retinyl Palmitate ( ویتامین A)
Tocopheryl Acetate ( ویتامین E)
پایه روغنی
Paraffinum Liquidum
Triisononanoin
Cetearyl Ethylhexanoate
Isopropyl Myristate
Glycine Soja Oil
Helianthus Annuus Seed Oil
BHT
Bisabolol
عطر (رز)
Parfum
Alpha-Isomethyl Ionone
Amyl Cinnamal
Benzyl Salicylate
Citronellol
Coumarin
Eugenol
Farnesol
Geraniol
Hydroxycitronellal
Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde
Limonene
Linalool
رنگ
CI 26100
تولید
تولید
بایو-اُیل مطابق با current Good Manufacturing Practice که توسط سازمان بهداشت جهانی مقرر شده است تولید می‌شود. تمام ترکیبات پیش از تولید از نظر صحت و عدم آلودگی میکروبی آزمایش می‌شوند و یک نمونه از هر سری محصول تولید شده، توسط لابراتوار مورد آزمایش قرار می‌گیرد و طی یک دوره 5 ساله نگهداری و ارزیابی می‌شود.
تمام بسته‌بندی‌های بایو-اُیل قابل بازیافت هستند و تمام مواد کاغذی آن از نظر مطابقت با اصول اداره حفظ جنگل ها به تأیید رسیده اند.
در تولید بایو-اُیل هیچ نوع آلاینده، زباله یا فاضلاب آسیب رسان ایجاد نمی‌شود.

آزمایشات بالینی
مطالعه اسکار، 2010
مطالعه اسکار، 2010
مرکز آزمایش
انستیتو پرودرم جهت تحقیقات کاربردی درماتولوژیک، هامبورگ، آلمان.
هدف
ارزیابی تأثیر بایو - اُیل در بهبود شکل ظاهری اسکار (جای زخم )
نمونه
افراد تحت آزمون: 36 داوطلب خانم از نژادهای مختلف. سن داوطلبان: 18تا65 سال. مدت وجود اسکار: از ایجاد اخیر تا 3 سال. محل اسکار: شکم، پا، بازو، گردن، زانو، تنه، بخش فوقانی بدن.
متدولوژی
مطالعه دو-سو کور،تصادفی و کنترل شده با دارونما. داوطلبان اسکارهای مشابه داشتند یا اسکاری که به اندازه کافی بزرگ بود تا امکان استفاده نیمه - نیمه روی یک اسکار و مقایسه در یک فرد را فراهم کند. محصول روزی دو بار به مدت 8 هفته بدون ماساژ اضافی روی موضع مورد نظر استفاده شد. مصرف، در فواصل منظم تحت نظارت قرار گرفت. ارزیابی در هفته‌های 0، 2، 4 و 8 انجام شد. پارامترهای متفاوت اسکار به همان گونه که برای ناظر و بیمار جهت سنجش اسکار تعیین شده بود (POSAS) مورد ارزیابی قرار گرفت.
نتیجه
بایو - اُیل در بهبود شکل ظاهری اسکار (جای زخم ) مؤثر است. نتیجه قابل توجه آماری بعد از فقط 2 هفته استفاده (15 روز ) در 66% از داوطلبان مشاهده شد. پس از 8 هفته (57 روز ) میزان بهبودی در 92% از داوطلبان تقریباً سه برابر میزان بهبودی آن در طی 2 هفته بود. در طول مدت مطالعه بهبود مستمر اسکار ملاحظه شد.
مطالعه اسکار، 2005
مطالعه اسکار، 2005
مرکز آزمایش
لابراتوار فتوبایولوژی دانشگاه پزشکی آفریقای جنوبی
هدف
ارزیابی تأثیر بایو - اُیل در بهبود شکل ظاهری اسکار (جای زخم )
نمونه
افراد تحت آزمون: 24 داوطلب، 22 خانم و 2 آقا. سن داوطلبان: 18 تا 60. مدت وجود اسکار: از ایجاد اخیر تا 3 سال. نوع اسکار: اسکارهای ناشی از سوختگی خفیف تا اسکارهای پس از جراحی (12 اسکار ماژور، 14 اسکار مینور، یک داوطلب در سه ناحیه اسکار داشت)
متدولوژی
مطالعه یک سوکور، تصادفی و کنترل شده. مطالعه دوتایی امکان مقایسه در خود فرد داوطلب را ایجاد کرد. داوطلبان اسکارهای مشابه داشتند یا اسکاری که به اندازه کافی بزرگ بود تا امکان استفاده از محصول روی یک نیمه اسکار را فراهم کند. محصول روزی دو بار به مدت 12 هفته روی موضع مورد نظر استفاده شد. مصرف، تحت نظارت و در فواصل منظم صورت گرفت. ارزیابی در هفته‌های 0، 4، 8 و 12 انجام شد.
نتیجه
بایو - اُیل در هر دو ارزیابی ذهنی و عینی سبب بهبود شکل ظاهری اسکار (جای زخم ) شد. بهبودی در 65% از داوطلبان طی 4 هفته ثبت شد.
آزمایش افراد دارای اسکار ، 2002
آزمایش افراد دارای اسکار ، 2002
مرکز آزمایش
آیتن - مون، سامرست، انگلستان
هدف
تعیین قدرت بایو - اُیل در بهبود اسکارها در 82 نفر تحت آزمایش
نمونه
"افراد تحت آزمون: 82 داوطلب شامل کودکان و بزرگسالان. مدت وجود اسکار. از ایجاد اخیر تا بیش از 10 سال. نوع اسکار: اسکارهای برجسته ، صاف و فرورفته، طیف اسکارهای ناشی از سوختگی و خراش‌های خفیف تا پس از جراحی، محل اسکار: مختلف."
متدولوژی
محصول روزی 3 بار به مدت 4 هفته استفاده شد. به داوطلبان راهنمایی شد که تا جذب کامل محصول، آن را به صورت دورانی ماساژ دهند. مشاهدات در هفته های 0 ، 2 و 4 انجام شد. داوطلبان بهبودی مشاهده شده توسط خودشان را از 1-9 درجه بندی کردند. (1 یعنی «بدون بهبودی» و 9 یعنی «بهبودی خیلی زیاد»)
نتیجه
.82%از داوطلبان بهبودی در اسکارهای خود را پس از 4 هفته گزارش کردند
مطالعه اسکار ناشی از اکنه ، 2012
مطالعه اسکار ناشی از اکنه ، 2012
مرکز آزمایش
بخش پوست بیمارستان اول دانشگاه پکن، شهر پکن، چین.
هدف
مطالعه پژوهشی جهت ارزیابی تأثیر بایو - اُیل در بهبود شکل ظاهری اسکار (جای زخم ) اکنه روی صورت در داوطلبان چینی
نمونه
افراد تحت آزمون: 44 فرد چینی با اسکارهای تازه تشکیل شده از آکنه روی صورت (زیر 1 سال). گروه تحت درمان بایو - اُیل شامل 32 داوطلب و گروه بدون درمان شامل 12 داوطلب بودند. سن داوطلبان : 14 تا 30
متدولوژی
مطالعه تصادفی، کنترل شده با نظارت فرد ناآگاه از روند درمان. داوطلبان بعد از غربالگری اولیه و 1 هفته قطع مصرف سایر داروها، تحت ارزیابی قرار گرفتند. محصول روزی دو بار به مدت 10 هفته استفاده شد. مصرف در فواصل منظم تحت نظارت قرار گرفت. ارزیابی در هفته های 0، 4، 8 و 10 انجام شد و شامل موارد زیر بود: ارزیابی درجه کلی اسکار (GSS) توسط پژوهشگر، تعیین رنگ / قرمزی اسکار ناشی از اکنه باکرومامتر، اندازه‌گیری سطح سبوم با سبومتر، تعیین تعداد کمدون‌ها و جوش‌های التهابی توسط متخصص پوست. داوطلبان همچنین پرسشنامه ارزیابی شخصی خود را در هر ویزیت تکمیل کردند.
نتیجه
بهترین نتیجه درجه بندی بالینی، قدرت بایو - اُیل جهت کاهش اریتم یا قرمزی اسکارهای ماکولار (سطحی) ناشی از اکنه همراه با روشن تر شدن پوست بود. نتایج پرسشنامه ارزیابی شخصی نشان داد که بیش از 84% داوطلبان از وضعیت کلی اسکارهای اکنه‌شان و بیش از 90% آنها از رنگ اسکارشان احساس بهبودی کردند. نتایج شمارش اکنه و اندازه‌گیری سبوم نشان داد که استفاده از بایو-اُیل سبب تشدید اکنه یا افزایش ترشح سبوم نمی‌شود.
مطالعه استرچ مارک (ترک‌های ناشی از کشیدگی پوست) ، 2010
مطالعه استرچ مارک (ترک‌های ناشی از کشیدگی پوست) ، 2010
مرکز آزمایش
انستیتو پرودرم جهت تحقیقات کاربردی درماتولوژیک، هامبورگ، آلمان.
هدف
ارزیابی تأثیر بایو-اُیل در بهبود ترک‌های ناشی از کشیدگی پوست (استرچ مارک)
نمونه
افراد تحت آزمون: 38داوطلب خانم از نژادهای مختلف. سن داوطلبان: 18 تا 65. علل ایجاد استرچ مارک ( ترک‌های ناشی از کشیدگی پوست ) : مختلف (پس از بارداری، افزایش وزن، رشد سریع در نوجوانی). محل بروز ترک‌های پوستی: شکم، ران و لگن.
متدولوژی
مطالعه دوسوکور تصادفی، کنترل شده با دارونما. داوطلبان ترک های پوستی مشابه داشتند یا ترک پوستی به اندازه کافی بزرگ بود که امکان استفاده نیمه - نیمه روی یک ترک پوستی و مقایسه در یک فرد را فراهم کند. محصول روزی دوبار به مدت 8 هفته بدون ماساژ اضافی روی موضع مورد نظر استفاده شد. مصرف در فواصل منظم تحت نظارت قرار گرفت. ارزیابی در هفته های 0، 2، 4 و 8 انجام شد. پارامترهای متفاوت اسکار به همان گونه که برای ناظر و بیمار جهت سنجش اسکار POSAS تعیین شده بود، مورد ارزیابی قرار گرفت.
نتیجه
بایو-اُیل در بهبود استرچ مارک ( ترک‌های ناشی از کشیدگی پوست ) مؤثر است. نتیجه معنادار آماری بعد از فقط 2 هفته ( 15روز ) در 95% از داوطلبان مشاهده شد. پس از 8 هفته (57 روز ) میزان بهبودی در 100% از داوطلبان، بیش از دو برابر میزان آن در طی 2 هفته بود. در طول مدت مطالعه بهبود مستمر اسکار ملاحظه شد.
مطالعه استرچ مارک (ترک‌های ناشی از کشیدگی پوست) ، 2005
مطالعه استرچ مارک (ترک‌های ناشی از کشیدگی پوست) ، 2005
مرکز آزمایش
لابراتوار فتوبایولوژی دانشگاه پزشکی آفریقای جنوبی
هدف
ارزیابی تأثیر بایو-اُیل در بهبود ترک‌های ناشی از کشیدگی پوست (استرچ مارک)
نمونه
افراد تحت آزمون: 20 داوطلب خانم. سن داوطلبان: 18 تا 55. محل ترک‌های پوستی: شکم
متدولوژی
مطالعه تصادفی، یک سوکور و کنترل شده. مطالعه دوتایی امکان مقایسه در خود فرد داوطلب را ایجاد کرد. داوطلبان استرچ مارک (ترک‌های ناشی از کشیدگی پوست) در دو طرف ناحیه شکم داشتند که امکان مطالعه روی یک نیمه شکم را فراهم کرد. محصول روزی دوبار به مدت 12 هفته روی موضع مورد نظر استفاده شد. مصرف در فواصل منظم تحت نظارت قرار گرفت. ارزیابی در هفته های 0، 4، 8 و 12 انجام شد.
نتیجه
بایو-اُیل در هر دو ارزیابی عینی و ذهنی سبب بهبود استرچ مارک (ترک‌های ناشی از کشیدگی پوست) شد. بهبودی در 50% از داوطلبان طی 8 هفته ثبت شد.
مطالعه ناهماهنگی رنگ پوست ، 2011
مطالعه ناهماهنگی رنگ پوست ، 2011
مرکز آزمایش
توماس جی استیفنز و همکاران، ثبت شده، تگزاس، ایالات متحده آمریکا.
هدف
ارزیابی تأثیر بایو-اُیل در بهبود ناهماهنگی رنگ پوست و لک هنگامی که توسط زنان با آسیب‌های پوستی خفیف تا متوسط ناشی از آفتاب (پیری) روی صورت و گردن استفاده شد.
نمونه
افراد تحت آزمون: 67 داوطلب خانم (از نژادهای متفاوت) با تشخیص بالینی پیری خفیف تا متوسط ناشی از نور در ناحیه صورت و گردن. گروه تحت درمان بایو - اُیل شامل 35 داوطلب و گروه بدون درمان شامل 32 داوطلب بودند. سن داوطلبان: 30 تا 70.
متدولوژی
مطالعه تصادفی، کنترل شده و با نظارت فرد ناآگاه از روند درمان. داوطلبان بعد از غربالگری اولیه و 1 هفته قطع مصرف سایر داروها، تحت ارزیابی قرار گرفتند. محصول روزی دو بار به مدت 12 هفته روی صورت و گردن استفاده شد. مصرف در ویزیت اولیه تحت نظارت قرار گرفت. ارزیابی بالینی در هفته‌های 0، 2، 4، 8 و 12 انجام شد. داوطلبان به طور بالینی و جداگانه در ناحیه صورت و گردن از نظر ناهماهنگی رنگ پوست و لک رتبه‌بندی شدند.
نتیجه
بایو-اُیل در بهبود ناهماهنگی رنگ پوست و لک در پوست پیر شده در اثر آفتاب مؤثر بود. بعد از 4 هفته یک نتیجه معنادار آماری در هر دو پارامتر صورت و گردن به دست آمد. بعد از 12 هفته 86% داوطلبان تحت درمان با بایو-اُیل از نظر ناهماهنگی رنگ پوست صورت، 71% از نظر لک های صورت، 69% از نظر ناهماهنگی رنگ پوست گردن و 60% از نظر لک های روی گردن بهبودی آماری قابل توجهی نشان دادند.
مطالعه ناهماهنگی رنگ پوست ، 2005
مطالعه ناهماهنگی رنگ پوست ، 2005
مرکز آزمایش
لابراتوار فتوبایولوژی دانشگاه پزشکی آفریقای جنوبی
هدف
ارزیابی تأثیر بایو - اُیل در بهبود ناهماهنگی رنگ پوست
نمونه
افراد تحت آزمون: 30 داوطلب خانم از نژادهای مختلف. سن داوطلبان: 18 تا 55. نوع لک: ملاسمای صورت.
متدولوژی
مطالعه یک سو-کور(ارزیاب)، تصادفی و کنترل شده. مطالعه دوتایی امکان مقایسه در خود فرد داوطلب را ایجاد نمود. داوطلبان در هر دو طرف لک داشتند که امکان مطالعه نیمه - صورت / گردن فراهم گردید. محصول روزی دو بار به مدت 12 هفته روی موضع مورد نظر استفاده شد. مصرف در فواصل منظم تحت نظارت قرار گرفت. ارزیابی در هفته های 0، 4، 8 و 12 انجام شد.
نتیجه
بایو-اُیل سبب بهبود ناهماهنگی رنگ پوست در هر دو نوع پوست روشن و تیره شد. بهبودی در 93% از داوطلبان طی 6 هفته ثبت شد.. پزشک کلینیک بهبودی یکسانی در هر دو نوع پوست روشن و تیره از هفته 0 تا 8 ملاحظه کرد. پزشک کلینیک از هفته 8 تا 12 بهبودی بیشتر در پوست تیره را ثبت نمود.
مطالعه پیری پوست ، 2011
مطالعه پیری پوست ، 2011
مرکز آزمایش
توماس جی استیفنز و همکاران، ثبت شده، تگزاس، ایالات متحده آمریکا.
مطالعه 1: صورت و گردن
هدف
تعیین تأثیر بایو-اُیل وقتی توسط خانم هایی استفاده شد که دچار آسیب خفیف تا متوسط ناشی از آفتاب (پیری) در صورت و گردن بودند.
نمونه
افراد تحت آزمون: 67 داوطلب خانم (از نژادهای مختلف) با علائم بالینی پیری خفیف تا متوسط ناشی از آفتاب در صورت و گردن. گروه تحت درمان بایو-اُیل شامل 35 داوطلب و گروه بدون درمان شامل 32 داوطلب بودند. سن داوطلبان: 30 تا 70 .
متدولوژی
مطالعه تصادفی، کنترل شده با نظارت فرد ناآگاه از روند درمان. داوطلبان پس از غربالگری اولیه و پس از 1 هفته قطع .مصرف سایر داروها، تحت ارزیابی قرار گرفتند. محصول روزی دو بار به مدت 12 هفته روی صورت و گردن استفاده شد. مصرف، در ویزیت اولیه تحت نظارت قرار گرفت. ارزیابی بالینی در هفته های 0، 2، 4، 8 و 12 انجام شد. داوطلبان به طور بالینی و جداگانه از نظر صورت و گردن جهت پارامترهای اثربخشی زیر درجه بندی شدند: ظاهر کلی، خطوط ریز، چروک‌های عمیق، لک، ناهماهنگی رنگ پوست، زبری / نرمی قابل مشاهده، زبری / نرمی در لمس، سفتی و شفافیت .(کدری)
نتیجه
بایو-اُیل در بهبود کلی پوست آسیب دیده از آفتاب (پیری) در ناحیه صورت و گردن مؤثر است. پس از 8 هفته نتیجه آماری قابل توجهی برای همه پارامترهای کلینیکی درجه بندی شده از نظر اثربخشی به دست آمد. پس از 12 هفته 94% از داوطلبان در گروه تحت درمان بایو-اُیل بهبود آماری قابل توجهی در تمام صورت و 80% از داوطلبان بهبودی آماری قابل .توجهی در تمام گردن نشان دادند.
مطالعه 2: بدن
هدف
ارزیابی تأثیر بایو-اُیل روی ناحیه دکلته، پوست قسمت پایینی دست و پا وقتی توسط خانم‌های دچار آسیب‌های خفیف تا متوسط ناشی از آفتاب (پیری) استفاده شد.
نمونه
افراد تحت آزمون: 67 داوطلب خانم (از نژادهای مختلف) با تشخیص آسیب‌های خفیف تا متوسط ناشی از آفتاب در صورت و گردن. گروه تحت درمان بایو-اُیل شامل 35 داوطلب و گروه بدون درمان شامل 32 داوطلب بودند. سن داوطلبان: 30 تا 70
متدولوژی
مطالعه تصادفی، کنترل شده، با نظارت فرد ناآگاه از روند درمان داوطلبان بعد از غربالگری اولیه و 1 هفته قطع مصرف سایر داروها، تحت ارزیابی قرار گرفتند. محصول روزی دو بار به مدت 12 هفته روی ناحیه دکلته، قسمت پایینی دست و پا استفاده شد. مصرف، در ویزیت اولیه تحت نظارت قرار گرفت. ارزیابی بالینی در هفته های 0، 2، 4، 8 و 12 انجام شد. داوطلبان از نظر بالینی به طور جداگانه در نواحی دکلته، قسمت پایینی دست و پا جهت پارامترهای اثربخشی زیر درجه بندی شدند: ظاهر کلی، ساختار Crepey، خشکی / پوسته ریزی، زبری/ نرمی قابل مشاهده و زبری / نرمی قابل لمس.
نتیجه
بایو-اُیل در بهبود کلی پوست آسیب دیده از آفتاب (پیری) در بدن مؤثر است. پس از 4 هفته نتیجه معنادار آماری برای همه پارامترهای کلینیکی درجه بندی شده از نظر اثربخشی به دست آمد. پس از 12 هفته 89% از داوطلبان در گروه تحت درمان بایو-اُیل بهبود آماری قابل توجهی در دکلته، قسمت های پایینی دست و پا نشان دادند.
مطالعه پوست کم آب ، 2011
مطالعه پوست کم آب ، 2011
مرکز آزمایش
لابراتوار فتوبایولوژی دانشگاه پزشکی آفریقای جنوبی
مطالعه 1
هدف
ارزیابی اثر یک بار استفاده از بایو-اُیل جهت بهبود آبرسانی وعملکرد محافظ لایه شاخی (sc)
نمونه
افراد تحت آزمون: 40 داوطلب خانم از نژادهای مختلف. محل آزمایش: محصول روی قسمت داخلی ساعد هر داوطلب استفاده شد.
متدولوژی
ارزیابی رطوبت پوست با کورنئومتر به عنوان سنجش اولیه، ارزیابی عملکرد محافظ پوست با دستگاه اندازه‌گیری میزان تبخیر آب به عنوان سنجش ثانویه. شرکت‌کنندگان در آزمون 2 ساعت قبل از سنجش‌ها ساعد خود را با صابون شستند. سنجش های اولیه انجام شد. بایو-اُیل و روغن مرجع روی نواحی جداگانه ای از ساعد همه داوطلبان استفاده شدند. سنجش بلافاصله پس از استفاده و نیز 2 ساعت بعد، قبل و بعد از پاک کردن محصولات انجام شد. همچنین یک ناحیه به عنوان شاهد که تحت درمان نبود در تمام مراحل تحت سنجش قرار گرفت.
نتیجه
بلافاصله پس از مصرف، هر دو روغن سبب کاهش تبخیر آب از اپیدرم (TEWL) در مقایسه با ناحیه شاهد که تحت درمان نبود، شدند. میزان ظرفیت افزایش یافته پوست طی 2 ساعت قبل از پاک کردن محصولات، نشان دهنده افزایش رطوبت پوست پس از استفاده از هر دو روغن بود. 2 ساعت بعد، با پاک کردن روغن ها از سطح پوست، بایو-اُیل تأثیر بیشتری بر جلوگیری از تبخیر آب از اپیدرم در مقایسه با روغن مرجع داشت که نشان دهنده افزایش آزادسازی آب و در نتیجه افزایش رطوبت پوست بود.
مطالعه 2
هدف
ارزیابی اثر مصرف روزی دو بار بایو-اُیل در رطوبت رسانی و رفع خشکی پوست.
نمونه
افراد تحت آزمون: 25 داوطلب سفید پوست خانم. محل مورد آزمایش: محصول روی قسمت خارجی ساق پای همه داوطلبان استفاده شد.
متدولوژی
برای ایجاد خشکی در پوست از صابون به مدت 7 روز استفاده شد. بایو-اُیل و روغن مرجع روزی دوبار مصرف شدند. ارزیابی پوست در روزهای 1 و 3 انجام گرفت. ارزیابی چشمی توسط یک فرد ارزیابی کننده تعلیم دیده با استفاده از لامپ‌های 2 برابر بزرگ کننده انجام شد. همچنین یک ناحیه به عنوان شاهد که تحت درمان نبود در تمام مراحل مورد ارزیابی قرار گرفت.
نتیجه
هر دو روغن مرجع و بایو-اُیل سبب بهبودخشکی پوست در مقایسه با ناحیه شاهد که تحت درمان نبود، شدند. بایو-اُیل از نظر آماری در روز 3 برتری داشت. بهبودی چشمگیر در نواحی از پوست که تحت درمان بایو-اُیل بودند، تأثیر آن را در رفع خشکی پوست تأیید کرد.
آزمایش ایجاد جوش ، 2006
آزمایش ایجاد جوش ، 2006
مرکز آزمایش
فیوچرکازمتیک، پرتریا، آفریقای جنوبی.
هدف
آزمایش بایو-اُیل برای تعیین احتمال ایجاد جوش و کمدون‌ها (جوش‌های زیرپوستی)
نمونه
افراد تحت آزمون : 21 داوطلب، 17 خانم و 4 آقا از نژادهای مختلف، 50% مستعد جوش.
متدولوژی
مطالعه تصادفی و کنترل شده. محصول روزی دو بار به مدت 28 روز استفاده شد. 3 ناحیه مورد ارزیابی قرار گرفتند. ناحیه‌ای که تحت درمان نبود (شاهد منفی)، ناحیه‌ای که روی آن بایو-اُیل استفاده شد، ناحیه‌ای که روی آن الکل لانولین استیله شده مصرف شد (شاهد مثبت - محصول شناخته شده جوش زا). محصولات روی قسمت بالای پشت (کتف) استفاده شدند.
نتیجه
بایو-اُیل جوش و کمدون ایجاد نکرد. ناحیه‌ای که تحت درمان بایو-اُیل بود نسبت به ناحیه‌ای که تحت درمان نبود تفاوت قابل توجهی نداشت. شاهد مثبت سبب ایجاد جوش شد.
آزمایش پوست حساس ، 2006
آزمایش پوست حساس ، 2006
مرکز آزمایش
فیوچرکازمتیک، پرتریا، آفریقای جنوبی.
هدف
آزمایش بایو-اُیل برای تعیین احتمال ایجاد حساسیت پوستی در افراد با پوست حساس
نمونه
افراد تحت آزمون : 21 داوطلب. سن داوطلبان: 18 تا 65. معیار انتخاب: داوطلبان با پوست حساس انتخاب شدند و در معرض یک شاهد مثبت (اسید لاکتیک) جهت تعیین میزان حساسیت پوستشان قرار گرفتند.
متدولوژی
مطالعه تصادفی و کنترل شده. 3 ناحیه مورد ارزیابی قرار گرفتند: ناحیه ای که روی آن آب دیونیزه استفاده شد (شاهد منفی)، ناحیه ای که روی آن بایو-اُیل استفاده شد، ناحیه ای که روی آن محلول سدیم لوریل سولفات 1% مصرف شد (شاهد مثبت - عامل محرک شناخته شده پوست). محصولات با یک پچ روی ناحیه داخلی ساعد استفاده شدند و بعد از 24 ساعت برداشته شدند. واکنش های پوست بعد از 24، 48، 72 و 96 ساعت پس از مصرف ارزیابی شدند. متخصصین پوست در طول ارزیابی حضور داشتند. واکنش های پوستی از 4-0 درجه بندی شدند. (0 به معنای بدون واکنش و 4 یعنی قرمزی همراه با سوزش).
نتیجه
بایو-اُیل برای داوطلبان با پوست حساس، حساسیت زا نیست. هیچ داوطلبی دچار عوارض ناخواسته در اثر بایو-اُیل نشد. بایو-اُیل طی یک دوره 96 ساعته دارای میزان متوسط حساسیت زایی در حد 0/03 بود. اثر بایو-اُیل بهتر از آب دیونیزه (شاهد منفی) بود.
مطالعه از نظر جذب ، 2011
مطالعه از نظر جذب ، 2011
مرکز آزمایش
انستیتو پرودرم جهت تحقیقات کاربردی درماتولوژیک، هامبورگ، آلمان.
مطالعه 1
هدف
ارزیابی میزان جذب بایو-اُیل پس از ماساژ و مصرف به طور استاندارد.
نمونه
افراد تحت آزمون : 22 نفر ارزیابی کننده آموزش دیده (21 خانم و 1 آقا). محل آزمایش: محصولات روی قسمت داخلی ساعد این افراد استفاده شد.
متدولوژی
مطالعه دوسو-کور، تصادفی و کنترل شده. بایو - اُیل و روغن مرجع روی ناحیه مورد آزمایش یعنی قسمت داخلی ساعد افراد ارزیابی کننده استفاده شدند.این افراد 100 حرکت دورانی را با سرعت معین انجام دادند. سپس میزان جذب محصولات را در 5 رده از بسیار دیرجذب تا بسیار زودجذب درجه بندی کردند. سنجش با سبومتر جهت ارزیابی میزان روغن روی پوست در دو مرحله زمانی - قبل از مصرف و دو دقیقه پس از مصرف محصولات انجام شد.
نتیجه
میزان جذب بایو-اُیل در پوست از نظر اکثر (77/3%) ارزیابی کنندگان بسیار سریع یا سریع تعیین شد. نتیجه براساس سنجش با سبومتر در مرحله دوم زمانی نشان داد که میزان بایو-اُیل باقیمانده روی پوست به طور قابل توجهی در مقایسه با روغن مرجع کمتر بود.
مطالعه 2
هدف
ارزیابی میزان جذب بایو-اُیل بعد از ماساژ و مصرف به طور استاندارد.
نمونه
افراد تحت آزمون : 100 داوطلب (97 خانم و 3 آقا). محل آزمایش: محصولات روی قسمت داخلی ساعد داوطلبان استفاده شدند.
متدولوژی
مطالعه دو سو- کور،تصادفی و کنترل شده. بایو - اُیل و روغن مرجع روی ناحیه مورد آزمایش در قسمت داخلی ساعد تمام داوطلبان استفاده شدند. داوطلبان به مدت 1 دقیقه محصولات مورد آزمایش را ماساژ دادند. سپس داوطلبان میزان جذب محصولات را در 5 رده از بسیار دیرجذب تا بسیار زودجذب درجه بندی کردند.
نتیجه
میزان جذب بایو-اُیل به عنوان بسیار زودجذب تا زودجذب توسط اکثر داوطلبان (72%) درجه بندی شد.
مطالعه پوشانندگی ، 2008
مطالعه پوشانندگی ، 2008
مرکز آزمایش
آزمایش توسط پروفسور دکتر جی ویچرز در لابراتوارهای ریگانو انجام شد. میلان، ایتالیا.
هدف
تعیین میزان تشابه اثر پوشانندگی بایو-اُیل با ورینکس کازئوزا (ماده چرب، سفید و پنیری که بدن جنین را هنگامی که در رحم مادر است می‌پوشاند و توسط متخصصین زیبایی در رطوبت رسانی به پوست به دلیل اثرات پوشاننده ایده‌آلش استاندارد طلایی محسوب می شود)
متدولوژی
مقدار مشخصی آب در بِشِرهایی که با یک غشاء نیمه نفوذپذیر به نام VitroSkin که مشابه خصوصیات سطح پوست انسانی است ،پوشانده شده بودند ریخته شد. ورینکس کازئوزا و بایو-اُیل روی این غشا استفاده شدند و میزان خروج آب از بِشِر در طول زمان اندازه‌گیری شد. این میزان با مقدار آب تبخیر شده از غشایی که فاقد هر نوع محصولی بود مقایسه شد. میزان آب تبخیر شده برای هر محصول محاسبه و با معیار g/m2/h اظهار شد.
نتیجه
بایو-اُیل اثر پوشاننده بسیار مشابه به ورینکس کازئوزا نشان داد، بایو-اُیل به میزان 23/5 و ورینکس کازئوزا به میزان 27/2.

افتخارات
جوایز بیشترین توصیه
بیشترین محصول که توسط پزشکان، داروسازان و ماماها برای اسکارها و ترک های پوستی توصیه می شود
Australia, ارزیابی پزشک (ACA Research HCP Study Jan 2019, 2019)
Australia, ارزیابی داروساز (ACA Research HCP Study Jan 2019, 2019)
Canada, ارزیابی پزشک (EnsembleIQ Healthcare Group and RK Insights, 2019)
Canada, ارزیابی داروساز (EnsembleIQ Healthcare Group and RK Insights, 2019)
Germany, ارزیابی داروساز (BVDA / German Pharmacist Association, 2015)
Ireland, ارزیابی داروساز (3 Gem, 2015)
Italy, ارزیابی ماما (Millward Brown, 2014)
Kenya, ارزیابی داروساز (Consumer Insight, 2015)
New Zealand, ارزیابی پزشک (Colmar Brunton, 2018)
South Africa, ارزیابی پزشک (IPSOS, 2018)
South Africa, ارزیابی متخصص زنان (IPSOS, 2018)
South Africa, ارزیابی ماما (IPSOS, 2018)
South Africa, ارزیابی داروساز (IPSOS, 2018)
United Kingdom, ارزیابی داروساز (3 Gem, 2018)
Zimbabwe, ارزیابی پزشک (Marketers Association of Zimbabwe, 2016)
Zimbabwe, ارزیابی ماما (Marketers Association of Zimbabwe, 2016)
Zimbabwe, ارزیابی داروساز (Marketers Association of Zimbabwe, 2016)
رتبه اول فروش
رتبه اول فروش در محصولات مناسب اسکار و ترک پوستی
Australia (Aztec Segment and item list as defined by Aspen Pharmacare, based on AU Grocery & Pharmacy Scan combined data within Hand & Body Skin Care Database. September, 2017)
Belgium (IMS data Q2 2019 (value))
Botswana (Medswana (Pty) Ltd, 2016)
Canada (Nielsen MarketTrack. Specialty Creams, Lotions and Scar Treatments. National Grocery, Drug + Mass, 52 weeks ending Feb 3, 2018)
Finland (Pharmacy data and GFT retail data, value sales, 2016)
Germany (Nielsen IMS Health)
Hungary (IMS Health Pharmacy Survey Q1, 2016)
Ireland (IMS Firming & Anti-Stretch Mark Total value 52 week period July 18)
Italy (IMS Dataview Multichannel, Pharmacy + Parapharmacy + Corner Gdo, Reconstructed Class Anti-stretch marks (82F2A) + Scars (46A3), sell-out volume, rolling year ending in September 2018. )
Kenya (Consumer Insight, 2015)
Liechtenstein (IMS Health GmbH - Pharma Trend, Units & Sales Value, Sept 2017)
Malaysia (Nielsen, Scar & Stretch Mark, PM Drugstore/Pharmacy, January - June 2017)
Namibia (Geka Pharma (Pty) Ltd 2016 and Nampharm 2016)
Netherlands (IRI, YTD 52 2016)
New Zealand (IRI, National Combined MAT, October 2015)
Poland (IQVIA Poland Pharmascope 04/2019, 82F2 FIRMING&A-STRETCH PRODS, Value(PLN), MAT 04/2019 © 2019 IQVIA and its affiliates. All rights reserved.)
Portugal (39,4% Nº1 in Strech Market - Pharmacy only IQVIA Portugal July 2019)
Singapore (Nielsen, Scar & Stretch Mark, PM Drugstore/Pharmacy, 2016)
South Africa (Nielsen, Total Value ranking 52 week period ending 31 Jan 2018)
Swaziland (Swazi Pharm Wholesalers (Pty) Ltd, 2016)
Sweden (Nielsen Scanningdata, HPC, Other Skincare, Scars/Stretchmarks, MAT W52, 2018)
Switzerland (IMS Health GmbH - Pharma Trend, Units & Sales Value, Sept 2017)
Ukraine (PharmStandard)
United Kingdom (IRI Value Sales, Skincare Treatments category, Total UK, 52 weeks ending 1 Dec 2018)
Zimbabwe (Marketers Association of Zimbabwe, May 2016)

دسترسی
Iran
قیمت پیشنهادی مصرف کننده
IRR 350 000 (60ml)

قابل دسترس در
Leading pharmacies in Iran